poniedziałek, 15 lutego 2010

Niezdarność i gapowatość podłożem rozwoju refleksu i kreatywności

Po okresie myśli niewyjściowych, mało "do ludzi" i niereprezentacyjnych- bo mało odkrywczych, wracam na blogu łono, by zadowolić czytelnię utęsknioną.
Gdyby ktoś nosił się z zamiarem pisania mojej biografii, nachalną sugestię tytułu voilà, proszę bardzo, s'il vous plaît ma. Spiritus movens mojego żywota to w tytule wymienione. Cóż ja bym zrobiła bez tych cudownie życzliwych ludzi, którzy łapią NOL-e tuż nad moją czaszką, pożyczają sznurówek, telefonów, tłuczków do mięsa bez szemrania za plecami, nie wyrzucają z samochodu nieumiejętnej użytkowniczki transportów publicznych! Chwała im za to! Jakie to szczęście, że świat jest piękny, a ludzie są dobrzy. W tym miejscu(dokładnie tu!) winna jestem przecudownemu Panu Henrykowi- drugiego imienia nie wymienię przez wzgląd na zdrowie psychiczne syna w/w- czołem bicie(postaram się, aby obeszło się bez obrażeń) za wprowadzenie tego magicznego sformułowania w moje życie, wraz z wieloma innymi mądrościami życiowymi, co arcyważne jedna z nich bardzo silnie poprawiła moje układy z samą sobą- miało tu się pojawić inne słowo, ale niewinne czasy dzieciństwa minęły i wszędzie się na nas czają te paranoiczne skojarzenia; ach jak przyjemnie byłoby oczyścić z nich mózg! Gdyby była łopatka, ściereczka, gąbeczka, czy inna pierdółka to usuwania owych i innych! Pchają się takie, nie chcesz ich, wypychasz, a te dalej i dawaaaaj! Każde jedno słowo, każdy komentarz swoją obecnością zaznaczać, a poszedło ty! Wara!

Energia ta(tamta) nie zostanie zmarnowana! Obiecuję! Wezmę ją w obroty i puszczę w obieg!
Może znowu nadplecakowane dziewczę upadnie na chodniku, bo to ją gleba będzie wołać, a że dziewczę kulturne będzie to zareaguje i zrównoleży się z gruntem i szansę będę miała by ją z tego uziemienia wyratować.

Mądrość na dziś: "Wszystko, czym jesteśmy, to rezultat tego, o czym myśleliśmy i myślimy" Budda

W kontekście powyższym(przed Buddą, ludzie, przed Buddą)- niepokojące.

2 komentarze:

  1. "niepokojące", w tym kontekscie może byc synonimen-fascynujace. I ja sie tego bede trzymac

    OdpowiedzUsuń