poniedziałek, 19 kwietnia 2010

To mi pachnie... wami, nami, sami VEL Chodź tu do mnie, biała czekoladko

Jest nas hoho światów na świecie. Każden z aurą, atmosferą nawokoło i z systemem (bez przypraw tym razem poproszę, na łagodno), florą[bakteryjną przyp. Kolumbówna], a bywa, że i fauną...
Krążyyyyymy, krążyyyyyyymy, krążyyyyyyymy... jak planetyplanetyplanety. Z daleka, nie przecinamy orbit, nie dotykamy, utrzymujemy odległości (przedszkolne, gimnazjalne, licealne, uniwersyteckie), a to wciąż ta sama galaktyka. Zaćmiewamy się czasem, koniunkujemy (na tym kończy się moja wiedza astronomiczna, sori Gienia, a mogło się napuszyć do rozmiarów pełnego pęcherza).
A niektórzy są budowy bańki mydlanej i przy spotkaniu pękają zwyczajnie, nie wytrzymują naporu, uporu, przyporu, wyboru.
Inni wsiąkają niczym miód, wtapiają się w kromkę świeżego chleba- może być jeszcze ciepły i koniecznie z chrupiącą skórką.
Są i tacy, którzy łączą się w idealną, gładką masę i zero grudek; jak, jak... jak biała czekolada z ciemną? Cynamon z papryką?* Oliwa z migdałów z olejkiem kokosowym?** Git z majonezem.

Występują deszcze asteroid.
Powierzchnie są gładkie, płaskie, chropowate, wypuklaste, wszechobecne, nieustępliwe, trwające.
Chleb czerstwieje. Miód- babciu, scukrzyło się!
Idealne scalenie (czekolady, oliwy) alboli wyznasz się, bo wyraźnie widać, słychać i czuć, które jest które. Ale! Jedno i drugie JEDNO.

Niech nie mierzy w planetę.
Niech uważa na bańkę. ,,Na bańce" też niech uważa, nie zawsze udaje się sztuczka ze ,,wstańką". Niestety.
Ręce bywa, że się lepią albo zęby można sobie połamać, dziąsła poranić.
Niech się stopi, niech się rozsypie i niech namaści, spłynie to nie będzie się smażyć, ugotuje się.

* a) nigdym nie mieszała, ale brzmi nieźle zarówno smakowo, jak i zapachowo czy też wizualnie, nieprawdaż? Temat do przemyślenia: brzmienie smaku, brzmienie zapachu, brzmienie wzroku.
b) jak wymawiacie słowo "papryka"? akcentujecie pierwszą sylabę- tak jak należy?
** nie wiem czy się gryzie, chrupie czy żuje czy nie, w kolumbkowej makówce- pasuje

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz